Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 187 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


11.03

piątek, 30 marca 2007 23:38
Cześć!

To pisze nie kto inny, tylko ja - Iskrzak. Piszę, bo znowu jestem w dosyć melancholijnym nastroju (ostatnio zdarza mi się to dosyć często). Dlaczego? Bo Ola zastanawiała się, jak w przyszłości będzie wyglądało jej życie. Smutno mi, bo czasem chciałbym jej w czymś pomóc. Rozumiem że nieraz jest Oli trochę trudno coś zrobić i chciałbym, by w przyszłości jej życie wyglądało inaczej.
Gdybym mógł pomóc Oli w jakiś sposób, oczywiście, zrobiłbym to, ale niestety nie jest to możliwe.
;-(
Na dziś to tyle. Pozdrawiam serdecznie!
Wasz, pogrążony w głębokich rozmyślaniach, Iskrzak
papa

Podziel się
oceń
0
0

komcie (0) | skomentuj

Rośliny

piątek, 30 marca 2007 23:21
Rośliny wodne są niezwykle dekoracyjne, ale są w akwarium potrzebne również z innych powodów: produkują tlen, wspomagają rozkładanie substancji toksycznych. Są one także miejscen tarła oraz kryjówkami dla ryb. Czasem wyznaczają one również granice terytoriów.

Rośliny tła
Najczęściej tę funkcję spełniają rośliny wysokie. Szybko rosną i rzadko osiągają sporą szerokość.

Rośliny strefy środkowej
Rośliny średniej wielkości doskonale zwracają uwagę obserwatorów.

Rośliny pierwszoplanowe
Rośliny te powinny być małe, by nie przesłaniały widoku wgłąb akwarium.

Rośliny pływające
Służą one trybom jako kryjówki oraz miejsce tarła. Należy jednak pilnować, by nie zabierały one zbyt dużej ilości światła innym roślinom.

Podziel się
oceń
0
0

komcie (0) | skomentuj

10.03

piątek, 30 marca 2007 22:58
Z pewnością żadnemu czytelnikowi (chociaż na razie jeszcze nie jest ich wielu) nie muszę się przedstawiać. Piszę, ponieważ jestem dziś w wyśmienitym nastroju. Dlaczego? Powodów jest kilka.
Po pierwsze, nie muszę stąd nigdzie iść. Kolejny powód jest spowodowany radośćią ze szkolnych sukcesów mojej Pani. Wczoraj dostała czwórkę z kartkówki z chemii. A trzeba powiedzieć, że ten przedmiot nie jest jej mocną stroną (oczywiście uważam, że Ola jest bardzo mądra, ale sama mi o tym mówiła). To zrozumiałe, nie można przecież być tak samo dobrym ze wszystkiego (chociaż, moim zdaniem, Ola jest we wszystkim świetna;-)
Słyszałem też, że dziś podobno jest Dzień Męszczyzn, ponieważ Ola złożyła mi życzemia z tej okazji. Może właśnie dlatego mam taki świetny humor?
Na dzisiaj to tyle, pozdrawiam!
papa

Podziel się
oceń
0
0

komcie (0) | skomentuj

Ile powinno się sadzić roślin?

piątek, 30 marca 2007 22:40
Aby akwarium stało się źródłem długotrwałej zabawy, należy zwrócić uwagę na ilość roślin w zbiorniku.

Może w tym pomóc specjalny wzór: iloczyn długości i szerokości akwarium podzielony przez 50.

Podziel się
oceń
0
0

komcie (0) | skomentuj

Rośliny - zielone płuca podwodnej przyrody

piątek, 30 marca 2007 22:23
Rośliny pełnią w akwarium kilka ważnych funkcji. Zróżnicowanie odcieni zieleni wnosi do akwarium spokój i harmonię. Pięknie obsadzony zbiornik jest relaksującym i dekorakcyjnym "przyciągaczem" wzroku w każdym domu.
Razem z bakteriami w podłożu rośliny tworzą efektowny system filtracyjny. Zwłaszcza szybko rosnące rośliny, takie jak rogatek sztywny czy moczarki, pochłaniają szkodliwe związki chemiczne. Podczas fotosyntezy rośliny pobierają dwutlenek węgla, a wzbogacają wodę w tlen. Rośliny dają też rybom schronienie, a więc redujują stres. Młode ryby potrzebują gęsto posadzonych, delikatnych roślin, aby schronić się przed "apetytem" ich większych współlokatorów.

Podziel się
oceń
0
0

komcie (0) | skomentuj

6.03

niedziela, 18 marca 2007 22:04
Cześć!

To znowu ja - Iskrzak. Piszę, bo jestem dziś w wyśmienitym nastroju. Dlaczego? Zaraz to wyjaśnię. Otóż dziś pierwszy raz zostałem w domu sam z Olą. Nareszcie mogliśmy pogadać sobie jak należy :-) Ola chyba też się ucieszyła, bo ciągle mówiła do mnie "mój Iskrzaczku kochany!".
(*-*)Jesteśmy sami w domu, bo mama Oli nie wróciła jeszcze z pracy, babcia wyszła na pewien czas, a tata też gdzieś pojechał. Teraz nareszcie możemy zamienić parę słów i dzięki temu rozwinie się również nasz blog;-)
W zasadzie dorośli romawiają głównie ze sobą, nieczęsto ktoś do nas (rybek) zagada. Z wyjątkiem naszego pana podczas karmienia i Oli oczywiście.
;-)
Gdyby nie ona, to byłoby tutaj trochę nudno. A muszę dodać, że większość ryb to osobniki z natury bardzo towarzyskie, choć nie lubią zbyt dużego hałasu. Dlatego nie mogłem się doczekać dnia, w którym zostaniemy sami w domu - ja (wraz z innymi rybami oczywiście) i Ola. Chciałbym, aby data ta przeszła do historii. Niech ten dzień trwa wiecznie!
papa

Podziel się
oceń
0
0

komcie (0) | skomentuj

Jak dobrać rośliny do akwarium?

niedziela, 18 marca 2007 22:01
Bardzo często zdarza się, że akwaryści wybierają rośliny kierując się tylko ich walorami estetycznymi. Wprowadzają więc do akwarium tylko te gatunki, które im się podobają. Oczywiście, gust jest rzeczą podstawową, ale nie jedyną! Chociaż rośliny są mniej wymagające niż ryby, wybierając je należy przestrzegać pewnych reguł. Trzeba przeanalizować ich wymagania w następujący sposób:
  • Rośliny te muszą być w stanie żyć i rozwijać się rosnąc w całkowitym zanurzeniu. Jeżeli mamy wątpliwości, czy dana roślina może żyć w wodzie, należy zapytać o to sprzedawcę.
  • Rośliny muszą żyć w wodzie o odpowiedniej dla nich ilości soli mineralnych. Woda wodociągowa różni się jednak od naturalnej. Rośliny wprowadzone do zwykłej "kranówki" w końcu wyginą. Problem ten dotyczy szczególnie gatunków sprowadzanych z krajów tropikalnych, w których wody są mniej słone.
  • Podstawową funkcją życiową roślin jest fotosynteza. Jest to proces niezbędny roślinie do życia. Wykorzystuje ona wtedy energię, jaką niesie światło. W związku z tym odpowiednie oświetlenie jest podstawową rzeczą w życiu roślin. Jeśli go nie mają - po jakimś czasie wyginą. Poszczególne rośliny mają różne wymagania w kwestii oświetlenia. Odpowiednie dane znaleźć można w książkach o tej tematyce. Planując wpprowadzenie nowej rośliny należy poznać jej wymagania.
  • Każdy żywy organizm przystosowany jest do życia w określonych warunkach. Tak samo jest w przypadku roślin akwariowych. Zarówno temperatury optymalne, jak i wrażliwość na odchylenia od nich są odmienne u różnych roślin, a odpowiednie dane są podawane w literaturze akwarystycznej.

Podziel się
oceń
0
0

komcie (0) | skomentuj

Rośliny w akwarium

niedziela, 18 marca 2007 21:18
Uprawa roślin w akwarium ma dwa cele: estetyczny i praktyczny. Chyba nikomu nie trzeba wyjaśniać pierwszego znaczenia. Myślę, że każdemu spodobałby się taki podwodny ogród, który tworzyłby w pokoju specyficzny nastrój.
Drugi cel jest natomiast bardziej praktyczny. Produkty przemiany materii ryb są pokarmem dla roślin. W ten sposób oczyszczają one też częściowo wodę. Tak więc rośliny powinny znajdować się w każdym akwarium.
Należy z nich zrezygnować tylko wtedy, kiedy np. hodujemy ryby niszczące rośliny.

Podziel się
oceń
0
0

komcie (0) | skomentuj

Czy bąbelki są konieczne, czyli co z natlenianiem?

niedziela, 18 marca 2007 21:07
Tlen rozpuszczony w wodzie jest niezbędny rybom do oddychania. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że jest to bardzo ważna kwestia. Źródłami tlenu w akwarium są:
- wymiana gazowa między wodą a powietrzem. Urządzenia zwiększające cyrkulację wody (filtr, przewietrzacz) ułatwiają rozchodzenie się tlenu w wodzie.
- proces fotosyntezy zachodzący w roślinach. Wydzielanie tlenu następuje tylko przy odpowiednim oświetleniu roślin. Jest ono niezbędne w procesie oddychania.

Zużywanie tlenu w akwarium jest powodowane przez:
- rozkład materii organicznej (gnijący pokarm, muł na dnie, gnicie części roślin, mętna woda). Z reguły jest on głównym źródłem zużycia tlenu. Dlatego bardzo ważne jest zachowanie w akwarium czystości. Można to osiągnąć dzięki okresowej wymianie wody, oczyszczaniu roślin ze zgniłych części oraz zainstalowaniu filtru.
- oddychanie ryb, a w nocy również roślin. To jeden z powodów, dla których w akwarium nie powinno znajdować się zbyt dużo ryb. Właśnie dlatego konieczne jest natlenianie wody za pomocą pompki.

Podziel się
oceń
0
0

komcie (0) | skomentuj

2.03

niedziela, 04 marca 2007 22:32
Cześć!
Dziś piszę, ponieważ nadal jestem w dość podłym nastroju (wiecie już dlaczgo). Jest mi smutno, bo nie chciałbym znowu "przeprowadzać się" do sklepu. Chciałbym też poprawić Oli humor ale nie wiem, jak mógłbym to zrobić. Mam tylko nadzieję, że będę mógł tu zostać. Na razie to tyle (przepraszam, że nie jestem dziś zbyt rozmowny, ale to z powodu dość podłego nastroju.
Na razie to to tyle. Żegnam (jeszcze nie na zawsze)!
papa

Podziel się
oceń
0
0

komcie (0) | skomentuj

Zdjęcia w galeriach.


niedziela, 21 stycznia 2018

zajrzało tu już:  113 470  

Kalendarzyk

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Poszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Zagłosuj


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Parę słów o mnie

Odkąd mam rybki zaczęłam interesować się akwarystyką. i dlatego taki jest temat mojego bloga. To chyba tyle o mnie...:)

O czym jest mój blog

Wszystko co jest związane z akwarium: informacje o roślinach, rybach, a także praktyczne porady. Dla zainteresowanych: jest także pamiętnik mojej własnej rybki:) Zapraszam też na mój drugi bloog swia...

więcej...

Wszystko co jest związane z akwarium: informacje o roślinach, rybach, a także praktyczne porady. Dla zainteresowanych: jest także pamiętnik mojej własnej rybki:) Zapraszam też na mój drugi bloog swiat-slowa.bloog.pl. Będą tam moje wiersze i zwykłe przemyślenia...

schowaj...

Statystyki

zajrzało: 113470
notki
  • liczba: 212
  • komentarze: 933
zdjęcia
  • liczba zdjęć: 59
  • komentarze: 103
punkty: 5877
jestem z Wami już:): 4047 dni


Custom Myspace Clock
Free Fish Gold MySpace Cursors at www.totallyfreecursors.com

Adoptowałam kotka z bloga wirtualne-zwierzaki.bloog.pl

Adoptowałam kotka z bloga adopcje1211.bloog.pl

Adoptowałam pieska z bloga adopcje1211.bloog.pl

Adoptowałam pieska z bloga adopcje-zwierzakow-i-zuzia.bloog.pl


Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl