Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 187 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


22.01.2006r.

czwartek, 25 stycznia 2007 22:48
Cześć!
Mam na imię Iskrzak. Dzisiaj, razem z moimi kumplami, przyjechałem do nowego domu. Akwarium mamy fajne - dość duże i ładnie wygląda. Podoba mi się też  to, że dno jest urozmaicone (ja najbardziej lubię kamyczki, ale na piasku też jest fajnie). No dobrze, przyznam się do tego, że trochę pluję piaskiem, ale to tylko taka zabawa. W tym domu mieszka też taka dziewczynka Ola - nie może chodzić, ale bardzo lubi ze mną rozmawiać.
Spodobało mi się też to, że dostaliśmy do jedzenia pokarm w takich specjalnych tabletkach. Przyznaję, jestem trochę niecierpliwy, dlatego "zająłem się" nią zanim się rozpuściła.
Ale ogólnie jestem bardzo zadowolony z nowego domu. Mieszkają ze mną dwa kiryski, bojownik, a także moi krewni - dwie złote rybki (a właściwie karasie złociste - ja też należę do tego gatunku). Jeden jest większy ode mnie, a drugi mniejszy. "Boje" o jedzenie toczę głównie z moim nieco starszym krewnym. Mały jest na razie trochę niesmiały. Może to z powodu zmiany miejsca. Mam nadzieję, że niedługo poczuje się lepiej.
Rodzinka też jest bardzo fajna. Od czasu do czasu będę opisywał to, co się wydarzyło. Wbrew pozorom rybki mają całkiem ciekawe życie!

 Podziel się
oceń
0
0

komcie (0) | skomentuj

Materiały

czwartek, 25 stycznia 2007 21:19
Materiały stosowane w akwarium należy dobierać bardzo uważnie, ponieważ większość z nich może mieć wpływ na skład chemiczny wody. Skały zawierają związki chemiczne, które w środowisku naturalnym zostają wypłukane, ale w akwarium mogą powodować zatrucia. Na przykład wapień, piaskowiec, czy łupek mogą silnie wpływać na skład chemiczny wody. Mniejszy wpływ mają skały wulkaniczne lub metamorficzne. W akwarium z miękką wodą nie powinny być tam umieszczane skały wapienne.
W akwariach norskich skały ułatwiają utrzymanie odpowiedniego odczynu i twardości wody. Piasek i żwir mogą również zawierać wapień, co po jakimś czasie podnosi jej poziom. Jeżeli zakładamy akwarium z wodą miękką, warto wybrać materiały pozbawione tego minerału.
Można wybrać drewno z lasu. Trzeba jednak pamiętać, by nie było ono zbyt świeże, ani zepsute. Przed włożeniem do akwarium trzeba je kilkakrotnie wygotować. Można też pokryć je lakierem wodoodpornym. trzeba też upewnić się, że jest absolutnie czyste.

Podziel się
oceń
0
0

komcie (0) | skomentuj

Zakładanie hodowli

czwartek, 25 stycznia 2007 18:45
Kiedy już zdecydujemy się na typ hodowli. wybierzemy ryby, rośliny i inne materiały, możemy przystąpić do zakładania akwarium.
Pełny zbiornik jest bardzo ciężki dlatego ostateczne miejsce należy wybrać zanim zostanie wypełniony. Należy wybrać miejsce znajdujące się blisko żródła prądu. Ważny jest też wobodny dostęp do akwarium.
Należy je postawić na stabilnej powierzchni. Pod spód można położyć płytę korkową lub ze styropianu. Miejsce to powinno być chronione przed zmianami temperatury oraz słońcem. Światło może ogrzać wodę oraz spowodować rozwój glonów. Lepiej jest umieścić akwarium w przyciemnionym miejscu. Nie powinno ono znajdować się koło drzwi ponieważ trzaskanie nimi stresuje ryby. Nie należy też np. pukać w szybę.
W pokoju, w którym znajduje się akwarium, nie powinno być zbyt głośno. Dlaczego? Ryby, chociaż nie potrafią mówić, doskonale słyszą dżwięki i są bardzo wrażliwe na hałas. Również powietrze w tym pokoju nie powinno być zbyt zanieczyszczone (np. dymem papierosowym). Jakość powietrza jest równie ważna co jakość wody.

Podziel się
oceń
0
0

komcie (0) | skomentuj

Mamy akwarium!

sobota, 20 stycznia 2007 23:26
Dzisiaj mój tata założył akwarium. Prawdopodobnie za kilka dni kupimy rybki. W tej zakładce być może będę pisać o tym, co nasze małe zwierzątka myślą o mnie i o mojej rodzince.

Podziel się
oceń
0
0

komcie (1) | skomentuj

Czas życia

sobota, 20 stycznia 2007 23:16
Czas życia ryb jest ściśle związany z ich rozmiarem. Małe rybki mają szybką przemianę materii. W związku z tym tętno większych ryb jest wolniejsze. W przypadku rybek liczba uderzeń ich serca jest ograniczona. Tak więc większe ryby mogą żyć dłużej niż małe. Na przykład żyworódki i gurami słodkowodne żyją dwa do trzech lat. Natomiast wspomniane przeze mnie wcześniej większe kiryski, a także pielęgnicowate oraz  ryby morskie mogą żyć od ośmiu do dwunastu lat.
A jeszcze większe ryby - ponad dziesięć lat.

Podziel się
oceń
0
0

komcie (0) | skomentuj

Ryby morskie

sobota, 20 stycznia 2007 22:52
Szczególnie w ich przypadku dalsze problemy pojawiają się, kiedy osiągają dojrzałość. Często zdarza się, że tylko młode osobniki mogą przebywać z innymi gatunkami. Może być też tak, że dorosła ryba jest po prostu zbyt duża i należy usunąć ją z akwarium. W tej sytuacji można wymienić ją na inną - mniejszą.

Podziel się
oceń
0
0

komcie (0) | skomentuj

Dobór gatunków

wtorek, 16 stycznia 2007 23:26
Wbrew pozorom jest to bardzo ważna kwestia. Każdy gatunek ryb ma określone wymagania dotyczące środowiska, w którym żyje. Na przykład niektóre z nich lubią, kiedy w akwarium jest kilku przedstawicieli ich gatunku (np. kirysek). W moim akwarium miałam dwa więc wiem, że bardzo lubią się ze sobą bawić. Samotne rybki mogą czasem być agresywne lub zbyt ostrożne w stosunku do innych. Niektóre mogą nawet walczyć ze sobą, zwłaszcza w okresie tarła. Powinny one być hodowane w akwariach jednogatunkowych.

Podziel się
oceń
0
0

komcie (0) | skomentuj

Kupowanie rybek

wtorek, 16 stycznia 2007 22:57
Kolejnym ważnym (a może najważniejszym) etapem w procesie zakładania akwarium jest wybór rybek. Najlepiej kupować je w sklepach specjalistycznych i u doświadczonych hodowców. Jeżeli chodzi o wybór właściwych osobników należy wybrać te, które charakteryzują się zdecydowanymi kolorami. Powinny one także mieć proporcjonalną budowę i pływać swobodnie. Jeżeli widzimy, że poruszanie się sprawia rybce kłopot możemy przypuszczać, że jest chora.
Unikać należy ryb, które wykazują objawy choroby (np. mają zniszczone płetwy, mętne oczy, problemy z oddychaniem, czy pływaniem).
Konieczna jest także obserwacja rybek podczas karmienia. One także, Podobnie jak człowiek, mogą nie mieć apetytu. Jeśli tak jest, istnieje prawdopodobieństwo, że są chore.

Podziel się
oceń
0
0

komcie (0) | skomentuj

Ilość rybek w akwarium

wtorek, 16 stycznia 2007 22:24
W akwarium należy umieścić tyle ryb, by każda z nich miała odpowiednią ilość miejsca. Trzeba jednak pamiętać o tym, że zbiornika nie należy zapełniać całkowicie. Dlaczego? Ponieważ w sklepach sprzedawane są najczęściej młode rybki, które później będą rosły i, w związku z tym, potrzebowały więcej miejsca. Ważne jest, by nie spieszyć się z zapełnianiem akwarium. Pośpiech może doprowadzić bowiem do wystąpienia chorób.
Istnieją pewne przeliczniki długości ryb w stosunku do objętości akwarium. Nie należy jednak dokładnie wzorować się na takich danych. Lepiej, jeżeli rybek będzie mniej, niż zbyt dużo.

Podziel się
oceń
0
0

komcie (0) | skomentuj

Wybór zbiornika

wtorek, 16 stycznia 2007 21:58
Jedną z najważniejszych decyzji hodowcy jest wybór właściwego zbiornika. Należy kierować się zasadą - im większe jest akwarium, tym lepiej. Dlaczego? Ponieważ w dużym zbiorniku warunki fizykochemiczne wody są stabilniejsze. Akwarium może mieć dowolny kształt. Ważne jest jednak, by szkło było przezroczyste i bez skaz. Najpopularniejsze są akwaria szklane. Można spotkać też klejone silikonem, wytłaczane plastikowe i starsze, z metalową ramą. Tych ostatnich nie stosuje się do hodowli morskich.

Podziel się
oceń
0
0

komcie (0) | skomentuj

Zdjęcia w galeriach.


niedziela, 21 stycznia 2018

zajrzało tu już:  113 461  

Kalendarzyk

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Poszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Zagłosuj


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Parę słów o mnie

Odkąd mam rybki zaczęłam interesować się akwarystyką. i dlatego taki jest temat mojego bloga. To chyba tyle o mnie...:)

O czym jest mój blog

Wszystko co jest związane z akwarium: informacje o roślinach, rybach, a także praktyczne porady. Dla zainteresowanych: jest także pamiętnik mojej własnej rybki:) Zapraszam też na mój drugi bloog swia...

więcej...

Wszystko co jest związane z akwarium: informacje o roślinach, rybach, a także praktyczne porady. Dla zainteresowanych: jest także pamiętnik mojej własnej rybki:) Zapraszam też na mój drugi bloog swiat-slowa.bloog.pl. Będą tam moje wiersze i zwykłe przemyślenia...

schowaj...

Statystyki

zajrzało: 113461
notki
  • liczba: 212
  • komentarze: 933
zdjęcia
  • liczba zdjęć: 59
  • komentarze: 103
punkty: 5877
jestem z Wami już:): 4047 dni


Custom Myspace Clock
Free Fish Gold MySpace Cursors at www.totallyfreecursors.com

Adoptowałam kotka z bloga wirtualne-zwierzaki.bloog.pl

Adoptowałam kotka z bloga adopcje1211.bloog.pl

Adoptowałam pieska z bloga adopcje1211.bloog.pl

Adoptowałam pieska z bloga adopcje-zwierzakow-i-zuzia.bloog.pl


Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl